ISO 21621: غذا خوردن مانند مردم محلی

ISO 21621 استاندارد جدیدی برای تعریف رستوران های واقعا سنتی که به تازگی منتشر شده است. یکی از نکات برجسته سفر، امتحان کردن غذاهای محلی است، اما حذف رستوران‌های سنتی و معتبر از تله‌های توریستی، در برخی مناطق، کار ساده‌ای نیست. استاندارد جدیدی برای کمک به تازگی منتشر شده است.

ISO 21621

ISO 21621، گردشگری و خدمات مرتبط – رستوران های سنتی – جنبه های بصری، دکوراسیون و خدمات، الزامات و توصیه هایی را برای ارائه یک تجربه آشپزی معتبر بیان می کند. این استاندارد همه چیز از ظاهر رستوران، چیدمان میز، کارکنان، الزامات منو و موارد دیگر را پوشش می‌دهد تا نشان دهد که رستوران واقعاً مطابق با منطقه و فرهنگی است که مدعی است.

مطلب پیشنهادی: ایزو 16158: ایمنی در فضا

هنسا قادری، رهبر پروژه گروهی از کارشناسانی که این استاندارد را توسعه دادند، گفت: مهم است که گردشگران بتوانند بین آنچه واقعاً یک رستوران سنتی است و رستوران‌هایی که به سادگی ادعا می‌کنند تمایز قائل شوند.

او گفت: «تا کنون، فقدان معیارهای توافق شده بین‌المللی برای آنچه «سنتی» است، وجود داشته است که به طور بالقوه منجر به مشتریان ناراضی می‌شود.

این استاندارد جدید نه تنها به گردشگران کمک می‌کند تا انتخاب‌های آگاهانه‌تری داشته باشند، بلکه به صنعت انگیزه می‌دهد تا ارائه خدمات خود را نیز بهبود بخشد.»

ISO 21621 توسط کمیته فنی ISO ISO/TC 228، گردشگری و خدمات مرتبط، که دبیرخانه آن توسط UNE، عضو ISO برای اسپانیا برگزار می شود، ایجاد شده است. می توان آن را از عضو ملی ISO یا فروشگاه ISO خریداری کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا