HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر

نمونه HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها

نمونه HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها و دانلود رایگان HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها ممکن است درخواست شما برای حضور در مناقصه باشد. ما در این مقاله سعی می کنیم مواردی که شما برای نگارش HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها به آن نیاز دارید را مکتوب نماییم.

HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان
HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان

در انتهای همین مقاله فایل PDF ” نمونه HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها” ثبت شده که قابلیت دانلود و استفاده را دارد. برای خرید فایل WORD نمونه HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها با ما در ارتباط باشید. ما می توانیم جهت تدوین و نگارش HSE PLAN مربوط به عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها به شما کمک کنیم، یا اینکه این طرح را برای شما بنویسیم.

طی مقاله قبلی “طرح HSE PLAN (اچ اس ای پلن) چیست؟” ما به موضوع نحوه نگارش طرح HSE PLAN پرداختیم. حتی نمونه فایل WORD طرح HSEPLAN را در اختیار شما گذاشته ایم تا در صورت لزوم از آن بهره مند شوید. اما ممکن است شما اطلاعات کافی جهت نگارش طرح HSEPLAN مربوط به عملیات مرمت یا بازسازی نداشته باشید.

شما ممکن است به کمک یک مشاور نیاز داشته باشید، تا بتوانید اقدام به نگارش طرح HSE PLAN مربوطه، بکنید. بنابراین همکاران فنی شرکت “ایزو فرتاک” می توانند برای تدوین طرح HSE PLAN به شما کمک کنند. حتی ما می توانیم مشاوران خود را به محل پروژه شما اعزام کنیم تا بتوانند در نگارش HSE PLAN به شما کمک کنند. پس با ما همراه شوید.

برای تدوین طرح HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟ برای نگارش طرح HSE PLAN به موضوعات مطرح شده در زیر توجه فرمایید.

بیشتر بخوانید: اخذ مدرک معتبر HSE-MS.

هدف از تدوین HSE PLAN چیست؟

هدف از تدوین طرح HSE PLAN تشریح و تبيين كليه فعاليت های تاثير گذار بر ایمنی ، بهداشت و محيط زیستت جهت پيشگيری از بروز حوادث جانی ، خسارات مالی ، بيماری های شغلی جهت همکاران، كارفرما، پيمانکاران فرعی و كليه افراد زینفع وایجاد آسيب های زیست محيطی و بهبود عملکردHSE در پروژه عملیات مرمت و بازسازی معابر، بوستان، باغچه بان و …   می باشد.

دامنه کاربرد تدوین HSE PLAN چیست؟

این طرح در كليه محيط های كاری شركت متقاضی در پروژه عمليات مرمت و بازسازی معابر بوستان باغچه بان  و … جهت كليه همکاران، پيمانکاران (اصلی و فرعی) لازم الاجرا ميباشد.

لازم به ذکراست منظور ازمحيط های كاری هرگونه محل فيزیکی كه در آن فعاليت های مرتبط با عمليات پروژه تحت کنترل شرکت انجام می شود . با توجه به این تعریف تاثيرات HSE   فعاليت های شركت در هنگام حمل و نقل كالا و یا ماموریت های خارج از سایت نيز با توجه به این طرح می بایست در نظر گرفته شود .

تعاریف در نگارش طرح HSE PLAN:

شما برای نگارش طرح HSE PLAN باید تعاریف مروبط به پروژه را ثبت کنید. در طرح HSE PLAN شما چه موضوعاتی بررسی شده است و این طرح مربوط به چه شرکتی می باشد. بنابراین تعریف در نگارش طرح HSE PLAN باید ثبت و مکتوب گردد. این تعاریف می تواند به شرح زیر باشد.

طرح HSE PLAN (اچ اس ای پلن) چیست
طرح HSE PLAN (اچ اس ای پلن) چیست
 1. نام شرکت: نام شرکت متقاضی.
 2. کارکنان: به کلیه افرادی اطلاق می شود که به صورت رسمی یا پیمانی در شرکت اشتغال دارند.
 3. خطر: منبع، وضعیت یا اقدامی که دارای پتانسیل آسیب، مصدومیت، بیماری یا خسارات مالی حتی ترکیبی از آنها باشد.
 4. شناسایی خطر: فرآیند شناسایی تشخیص وجود یک خطر و تعریف خصوصیات آن.
 5. رییسک ایمنی و بهداشت: ترکیبی از احتمال رخداد یک اتفاق خطرناک و وخامت مصدومیت، بیماری یا خسارات وارده که می تواند به موجب آن اتفاق پدید آید.
 6. ایمنی: درجه دوری از خطر.
 7. رویداد: اتفاق مرتبط با کار که به موجب آن یک مصدومیت، بیماری، مرگ و یا خسارت به اموال رخداده یا بتواند رخ دهد.
 8. حادثه: حادثه رویدادی است که بتواند منجر به مصدومیت، بیماری یا مرگ به اموال شود.
 9. شبه حادثه: رویدادی که به موجب آن مصدومیت، بیماری و یا مرگ و میر رخ ندهد، به عنوان یک شبه حادثه، سانحه و یا اتفاق ختم به خیر یا رخداد خطرناک مورد اشاره قرار میگرد.
 10. بیماری شغلی: شرایط قابل تشخیص و نامطلوب جسمی، ذهنی (روحی) که از یک فعالیت کاری و یا محیط کار ناشی می شود.
 11. محیط زیست : محيطی شامل هوا، آب، خاك، منابع  طبيعی، گياهان، جانوران، انسانها و روابط متقابل بین آمها که سازمان در آن فعالیت می کند. این محيط، از سازمان تا كل دنيا را شامل ميشود.
 12. جنبه محیط زیستی : بخشی از فعاليت ها یا محصولات یا خدمات یک سازمان كه بتواند برای محيط زیست تاثير متقابل داشته باشد.

تعاریف برای تدوین طرح HSE PLAN ممکن است گسترده تر از موارد اعلام شده در بالا باشد که از طریق دانلود فایل PDF می توانید به الباقی موارد دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: اخذ گواهینامه ایزو 45001.

شرح خدمات و فعالیت ها:

برای تدوین یا نگارش HSE PLAN شما باید شرح خدمات و فعالیت های پیمانکار را در طرح خود مکتوب کنید. نام شرکت، آدرس شرکت، شماره ثبت، موضوع شرکت و مشخصات پروژه می تواند جزو موارد شرح فعالیت ها و خدمات قابل ارائه باشد.

ترسیم نمودار فرآیند کار:

شما برای اجرای پروژه مربوط به مرمت و بازسازی معابر باید یک نمودار فرآیند کاری را مشخص کنید. آیا نمودار فرآیند کاری برای نگارش طرح HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر داشته اید. ما فایل PDF نمونه HSE PLAN را در انتهای همین مقاله برای شما بارگزاری کرده ایم.

پس می توانید این نمونه HSE PLAN را به صورت رایگان دانلود کنید و بخوانید که نمودار فرآیند کاری چگونه رسم می شود.

خط مشی شرکت:

اخذ-مدرک-HSE-MS
اخذ-مدرک-HSE-MS

برای نگارش طرح HSE PLAN شرکت ها باید خط مشی خود را در چارچوب موارد ایمنی و بهداشت ترسیم کنند. پس شما نیاز به دریافت گواهینامه ایزو 9001 (سیستم مدیریت کیفیت)، دریافت گواهینامه ایزو 14001 (سیستم مدیریت محیط زیست) و دریافت گواهینامه ایزو 45001 (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت) دارید. شما می توانید توسط ما اقدام به اخذ گواهینامه ایزو نمایید.

خط مشی سیستم مدیریت HSE خود را برای نگارش طرح HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها آماده و ترسیم کنید.

چارت سازمانی:

چارت سازمانی جزو موارد مهمی است که برای نگارش طرح HSE PLAN به آن نیاز دارید. شما در پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت (QMS) چارت سازمانی خود را ترسیم کرده اید. از چارت سازمانی برای نگارش طرح HSEPLAN شرکت خود بهره مند شوید.

مسئولیت ها:

برای نگارش طرح اچ اس ای پلن شما باید مسئولیت های هر یک از افراد را مشخص کنید و مشخص کنید هر نفر در چه واحدی می توانند فعالیت کنند. شرح وظایف هر یک از نفرات مشخص شود و شخص متعهد به انجام فرآیندهای کاری خود شده باشد.

مسئول HSE خود را در پروژه مشخص کنید تا موارد ایمنی و بهداشتی در پروژه را به نحو احسن کنترل نماید. مدیریت پروژه و سرپرست کارگاه را مشخص کنید و شرح وظایف هر یک را طی شرح وظایف کارکنان به آنها گوشزد کنید.

تجهیزات ایمنی در کارگاه:

شما برای نگارش طرح HSE PLAN باید تجهیزات ایمنی که در کارگاه مورد استفاده قرار می گیرد را لیست کنید و در اختیار کارفرما قرار دهید. چنانچه این تجهیزات ناقص است هزینه خرید تجهیزات را براورد نمایید.

آئین نامه و مقررات اداره کار جهت ایجاد فضای ایمن در کارگاه را مطالعه کنید و لیست این آئین نامه ها را در طرح اچ اس ای پلن خود مکتوب کنید.

مدیریت ریسک:

تیم ارزیابی خطر و مدیریت ریسک خود را شناسایی و از طریق نگارش طرح اچ اس ای پلن معرفی کنید. مدیریت ریسک HSE تعاریفی دارد که باید این تعاریف در طرح اچ اس ای پلن شما مشخص شده باشد. مخاطرات و پیامدهای مربوط به پروژه باید مشخص شده باشد و اقدامات اصلاحی برای جلوگیری از خطرات تعریف شده باشد.

ارزیابی ریسک خود را مکتوب کنید. ارزیابی ریسک باید توسط تیم افسر ایمنی یا مسئول HSE مشخص شده باشد. سطح ریسک را با توجه به نمودارهای معرفی شده در نمونه HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها مشخص و مکتوب نمایید. در مرحله بعدی فرم ارزیابی ریسک مخاطرات ایمنی و بهداشتی را مشخص کنید. در مرحله سوم ریسک ها را کنترل کنید.

بیشتر بخوانید: HSE PLAN اجرای شبکه آبیاری و آبرسانی فضای سبز.

دانلود رایگان طرح HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی:

شما می توانید در انتهای همین مقاله نسبت به دانلود رایگان طرح اچ اس ای پلن عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها اقدام نمایید. چنانچه نیاز به فایل WORD همین طرح دارید می توانید با ما در ارتباط باشید و اقدام به خرید همین فایل نمایید.

ممکن است شما به یک طرح اچ اس ای پلن کامل تر و رعایت جزئیات بیشتر باشید. ما می توانیم با اعزام کارشناسان خود طرح اچ اس ای پلن مربوط به پروژه عمرانی را برای شما به نگارش دربیاریم. هزینه تدوین و نگارش طرح HSE PLAN در پروژه برای هر جلسه پنج میلیون تومان می باشد. تعداد جلسات بستگی به بزرگی یا کوچکی پروژه دارد و درخواست های متقاضی.

شما می توانید به صورت تلفنی از مشاوره رایگان ما برای نگارش طرح HSE PLAN استفاده کنید.

با ما برای تدوین طرح  HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها در ارتباط باشید.

لینک دانلود نمونه فایل PDF طرح HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر و بوستان ها

1 دیدگاه دربارهٔ «HSE PLAN عملیات مرمت و بازسازی معابر»

 1. بازتاب: تدوین HSEPLAN برای معدن - ایزو فرتاک021-49382

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا