قدرت دانش

ما به طور فزاینده ای در یک اقتصاد دانش زندگی می کنیم که اطلاعات آن چیزی است که تصمیمات تجاری را هدایت می کند. تغییر مداوم محیط ها، فناوری ها و قوانین تنها برخی از عواملی است که یک سازمان باید در نظر بگیرد، اما جمع آوری و تجزیه و تحلیل آن اطلاعات کار ساده ای نیست. استاندارد جدیدی برای کمک به تازگی منتشر شده است.

قدرت دانش

ISO 56006، مدیریت نوآوری – ابزارها و روش‌های مدیریت هوش استراتژیک – راهنمایی، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا فرآیندهای مؤثری را برای استفاده از اطلاعات به بهترین شکل ممکن اجرا کنند. این استاندارد همچنین می تواند برای اطلاع رسانی مشخصات خرید هنگام برون سپاری سرویس های اطلاعاتی استراتژیک مورد استفاده قرار گیرد.

مطالعه پیشنهادی: فعال کردن فرهنگ آماده هوش مصنوعی

پیر دیپلانش، رهبر پروژه گروهی از کارشناسانی که استاندارد را توسعه دادند، گفت که دنیای پویا و نامطمئن ما مستلزم آن است که رهبران با تفکر استراتژیک از دانش برای تعریف استراتژی سازمانی و نوآوری خود استفاده کنند.

وی گفت: از طریق جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و استفاده مؤثر از اطلاعات است که سازمان‌ها می‌توانند به بهترین شکل به تغییرات محیط خود پاسخ دهند و از مزیت رقابتی برخوردار شوند.

به این ترتیب، آنها می توانند از هوش استراتژیک به عنوان یک عامل توانمند برای دستیابی به اهداف تجاری خود و اجرای طرح های نوآوری استفاده کنند.

کسب‌وکارها می‌توانند از استاندارد برای اهداف مختلفی از جمله پیش‌بینی ریسک و عدم قطعیت، پیش‌بینی محرک‌های اجتماعی، سیاسی، فناوری و تجاری و اجرای یک رویکرد ساختاریافته برای حل مشکلات استفاده کنند.

ISO 56006 توسط کمیته فنی ISO ISO/TC 279، مدیریت نوآوری، که دبیرخانه آن توسط AFNOR، عضو ISO در فرانسه برگزار می شود، توسعه داده شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا