ISO-TS 22703: هشدارهای ایمنی دارو

استاندارد ISO-TS 22703 به دنبال بهبود نتایج بیماران با راهنمایی های جدید بین المللی است. سیستم‌های پشتیبانی تصمیم‌گیری بالینی به کمک رایانه (CDSS) برای ایمنی بیمار مهم هستند زیرا از پزشکان در تجویز و توزیع دارو در ارتباط با پرونده الکترونیک سلامت فرد حمایت می‌کنند.

ISO-TS 22703

همه انواع CDSS ها به گونه ای طراحی شده اند که ابزارهای هشدار دهنده ای برای جلوگیری از خطا در درمان دارویی داشته باشند، با این حال تنوع زیادی در مورد محتوای این ابزارها و نحوه پیاده سازی آنها در سیستم ها، کشورها و پایگاه های دانش محصولات دارویی مختلف وجود دارد. دستورالعمل بین المللی جدید به تازگی منتشر شده است تا شرایط را هماهنگ کند و همه به یک زبان صحبت کنند.

مطلب پیشنهادی: چگونه شهرهای پایدار آینده را می سازیم؟

ISO-TS 22703، انفورماتیک سلامت – الزامات هشدارهای ایمنی دارو، الزامات سیستم های هشدار ایمنی دارو و موضوعاتی را که فروشندگان سیستم هشدار باید در نظر بگیرند، مشخص می کند. اصطلاحات مورد استفاده در هشدارهای ایمنی دارو، الزامات انتخاب پایگاه دانش برای سیستم‌های هشدار ایمنی دارو، عملکرد، نمایش، اندازه‌گیری کیفیت و موارد دیگر را پوشش می‌دهد.

مشخصات فنی برای سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی، فروشندگان و اجراکنندگان سیستم‌های دارای هشدار ایمنی دارو یا کسانی که اطلاعات هشدارها را ارائه می‌کنند مفید است.ISO-TS 22703 توسط کمیته فنی ISO ISO/TC 215، انفورماتیک بهداشت، که دبیرخانه آن توسط ANSI، عضو ISO برای ایالات متحده آمریکا برگزار می شود، توسعه یافته است. می توان آن را از عضو ملی ISO یا فروشگاه ISO خریداری کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا